Boek
Nederlands

Seks is niks geks

Bette Westera (auteur), Sylvia Weve (illustrator)
+1
Seks is niks geks
×
Seks is niks geks Seks is niks geks
Doelgroep:
Vanaf 9-11 jaar
Heb jij een piemel of een joystick? Een vagina of een poes? En wat is seks, een orgasme en een transgender? En wat moet je doen als iemand je ineens aanraakt? Met veel spannende plaatjes, korte weetjes, gedichtjes en een lied kom je daar van alles over te weten. Met fantasievolle illustraties in enkele kleuren. Vanaf ca. 11 t/m 13 jaar.
Onderwerp
Seksualiteit
Titel
Seks is niks geks
Auteur
Bette Westera
Illustrator
Sylvia Weve
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: Samsara Uitgeverij, © 2021
[124] p. : ill.
ISBN
9789493228054 (hardback)

Besprekingen

Heb jij een piemel, een joystick of een spuitfluit? Een vagina, een spleetje, een doos of een poes? Wat is een potloodventer, een eendenbek of een erectie? Wat is een kuisheidsgordel, een transgender, een orgasme of wanneer spreek je van verkrachting? En wat denk je van Trees die op de winnaar van de zaadjes-race wacht, kapper Jasper die tegen alle haren zegt ‘scheer je weg’ en blote (groot)ouders op de naturistencamping? En hoe zit het bij de dieren: wie heeft de langste, de best verstopte of de gevorkte? Alles is bespreekbaar! Op luchtige en tegelijkertijd zeer krachtige wijze geven de makers taal aan seks. De een met liefdevolle woorden vol humor en kwinkslag, in gedicht of quiz – de ander met fantasievolle gestileerde illustraties (met enkele steunkleuren) die ondersteunen, laten nadenken, blozen en lachen. Prachtige uitgave (losse omslag) van een bekend duo wiens werk meerdere malen is bekroond. Er wordt een krachtig kleurenpalet gebruikt dat antwoord geeft op vragen waarvan je …Lees verder

Seks is niks geks

Na Doodgewoon en Uit elkaar stond ik te popelen om een volgend boek van toppers Westera en Weve te lezen. Ik verwachtte me met “Seks is niks geks” aan een zelfde genre, maar dat bleek niet het geval.  Anders… maar daarom niet slecht!



Seks en alle begrippen die ermee te maken hebben, worden uit de taboesfeer gehaald. Geen “rond-de-pot-gedraai”, maar eerder “noem een kat een kat”. Over seks wordt vaak lacherig gedaan, maar het is belangrijk om er juist over te kunnen praten. Er wordt een correcte uitleg gegeven met hier en daar een kwinkslag, een gedichtje, grappige en verduidelijkende illustraties, serieuze en minder serieuze commentaar, meerkeuzevragen, weetjes …



In het eerste hoofdstuk gaat er (iets te) veel aandacht naar een juiste, maar kindvriendelijkere naam voor “vagina”. Voor de penis is dat voor velen piemel. Voor de vagina is het blijkbaar een hele zoektocht geweest om dan tot het woord “poenie” te komen. In Nederland w…Lees verder

Over Bette Westera

CC BY-SA 4.0 - Foto van/door Christoph Rieger

Bette Westera (Velp, 20 juni 1958) is een Nederlands kinderboekenschrijfster. Van 1991 tot en met 2003 woonde en werkte ze op het Franciscaans Milieuproject Stoutenburg.

Bette Westera debuteerde met de kinderbijbelserie Heb je wel gehoord, die ze samen met haar moeder van 1990 tot 1995 schreef. In 1999 verscheen haar eerste prentenboek, getiteld Wil je met me trouwen. Daarna volgde een groot aantal boeken voor kinderen in de basisschoolleeftijd: prentenboeken, boeken met gedichten, voorleesboeken en boeken om zelf te lezen. Bette Westera werkt samen met verschillende illustratoren, onder wie Sylvia Weve, Loes Riphagen, Philip Hopman, Thé Tjong-Khing, Sieb Posthuma, Barbara de Wolf en Harmen van Straaten.

Bekroningen

Het prentenboek Een opa om nooit te vergeten werd bekroond met een Vlag en Wimpel 2001, Golden Apple of Bratislava, Sankei Children’s Book Award en de Grand Prix for the Best Book. Het …Lees verder op Wikipedia