Refine

Format
Pick one or more filters
Fiction or Non-fiction
Pick one or more filters
Music or movie
Pick one or more filters
Language
Pick one or more filters
Age
Pick one or more filters
Publication date range
Topics
Pick one or more filters
Genre
Pick one or more filters
Awards
Pick one or more filters
Author
Pick one or more filters
Composer
Pick one or more filters
Artist
Pick one or more filters
Series
Pick one or more filters
Publisher
Pick one or more filters
Review
Pick one or more filters

80 results found for '1960 -' in this library

Filter on
Book
Dutch

The queen's gambit : roman

Other title Dame Gambiet

Beth wordt op 8-jarige leeftijd naar een weeshuis gestuurd, waar ze verslaafd raakt aan kalmerende middelen. Al gauw blijkt dat ze een bijzonder schaaktalent heeft, en ze raakt daardoor geobsedeerd. Er staat voor Beth echter meer op het spel dan winnen en verliezen. Vanaf ca. 15 jaar.
Publisher:
Meulenhoff, © 2021
Beth wordt op 8-jarige leeftijd naar een weeshuis gestuurd, waar ze verslaafd raakt aan kalmerende middelen. Al gauw blijkt dat ze een bijzonder schaaktalent heeft, en ze raakt daardoor geobsedeerd. Er staat voor Beth echter meer op het spel dan winnen en verliezen. Vanaf ca. 15 jaar.
Book
Dutch

Harlem shuffle : roman

Een Afrikaans-Amerikaanse meubelverkoper raakt rond 1960 ongewild verzeild in de Harlemse onderwereld.
Genre:
Publisher:
Uitgeverij Atlas Contact, 2021
Een Afrikaans-Amerikaanse meubelverkoper raakt rond 1960 ongewild verzeild in de Harlemse onderwereld.
Book
Dutch

Aan Chesil Beach

Tijdens hun huwelijksnacht in een hotel in Dorset vraagt zowel de man, 23 jaar, als de vrouw, 22 jaar, gehinderd door de benauwde seksuele moraal van de vroege jaren zestig, zich af of het wel zal lukken.
Publisher:
De Harmonie, 2007
Tijdens hun huwelijksnacht in een hotel in Dorset vraagt zowel de man, 23 jaar, als de vrouw, 22 jaar, gehinderd door de benauwde seksuele moraal van de vroege jaren zestig, zich af of het wel zal lukken.
Book
Dutch

Schitterende ruïnes

Als een aankomend filmsterretje tijdens de opnamen van de film 'Cleopatra' in 1963 ongewenst zwanger blijkt van de beroemde acteur Richard Burton, wordt ze in een aftands havenpension bij Genua gedumpt.
Genre:
Publisher:
Marmer, 2014
Als een aankomend filmsterretje tijdens de opnamen van de film 'Cleopatra' in 1963 ongewenst zwanger blijkt van de beroemde acteur Richard Burton, wordt ze in een aftands havenpension bij Genua gedumpt.
Book
Dutch

Twee broers

Een Bengaalse familie blijft tot in de derde generatie lijden onder de gewelddadige dood van de revolutionair ingestelde jongste zoon.
Genre:
Publisher:
Meulenhoff, 2013
Een Bengaalse familie blijft tot in de derde generatie lijden onder de gewelddadige dood van de revolutionair ingestelde jongste zoon.
Book
Dutch

Kou uit het oosten

Aan de hand van de wederwaardigheden van enkele kleine luiden wordt de wereldgeschiedenis gevolgd van het begin van de Koude Oorlog (1961) tot de verkiezing van de eerste gekleurde president van Amerika in 2008.
In series:
Publisher:
Van Holkema & Warendorf, 2014
Aan de hand van de wederwaardigheden van enkele kleine luiden wordt de wereldgeschiedenis gevolgd van het begin van de Koude Oorlog (1961) tot de verkiezing van de eerste gekleurde president van Amerika in 2008.
Book
Dutch

De grote stilte

Een Ierse jongeman studeert na zijn seminarietijd af in Rome en belandt daarna in een steeds groter wordend isolement door een snel veranderende samenleving en schandalen binnen de rooms-katholieke kerk.
Genre:
Publisher:
Boekerij, 2015
Een Ierse jongeman studeert na zijn seminarietijd af in Rome en belandt daarna in een steeds groter wordend isolement door een snel veranderende samenleving en schandalen binnen de rooms-katholieke kerk.
Book
Dutch

De nieuwe achternaam : adolescentie

Het leven van twee vriendinnen uit een armoedige wijk in Napels.
In series:
Publisher:
Wereldbibliotheek, 2015
Het leven van twee vriendinnen uit een armoedige wijk in Napels.
Book
Dutch

Nora

Na de dood van haar man voedt een vrouw haar vier kinderen alleen op, wat naast haar baan in een Iers provinciestadje in de jaren zestig van de 20e eeuw een haast onmogelijke opgave lijkt.
Genre:
Publisher:
De Geus, 2015
Na de dood van haar man voedt een vrouw haar vier kinderen alleen op, wat naast haar baan in een Iers provinciestadje in de jaren zestig van de 20e eeuw een haast onmogelijke opgave lijkt.
Book
Dutch

De muze

Een jonge vrouw die onnavolgbaar kan schilderen, wil haar werk geheim houden, met dramatische gevolgen.
Genre:
Publisher:
Uitgeverij Luitingh-Sijthoff, © 2017
Een jonge vrouw die onnavolgbaar kan schilderen, wil haar werk geheim houden, met dramatische gevolgen.
Book
Dutch

De Nix

Een man gaat op zoek naar de waarheid over zijn moeder die hem als kind heeft verlaten.
Genre:
Publisher:
De Bezige Bij, 2016
Een man gaat op zoek naar de waarheid over zijn moeder die hem als kind heeft verlaten.
Book
Dutch

De onderpastoor : roman

De gelovige gemeenschap van Sint-Gillis-Dendermonde komt massaal in opstand om steun te betuigen aan hun onderpastoor als deze dreigt te worden overgeplaatst.
Genre:
Publisher:
Uitgeverij Vrijdag, 2018
De gelovige gemeenschap van Sint-Gillis-Dendermonde komt massaal in opstand om steun te betuigen aan hun onderpastoor als deze dreigt te worden overgeplaatst.
Book
Dutch

De boekenmoordenaar

Een Poolse boekhandelaar in Amsterdam voelt liefde voor een uit Polen verbannen vrouw die wordt verdacht van moord.
Genre:
Subject:
Publisher:
Angèle, 2018
Een Poolse boekhandelaar in Amsterdam voelt liefde voor een uit Polen verbannen vrouw die wordt verdacht van moord.
Book
Dutch

In het café van de verloren jeugd

In een café in Parijs in de jaren zestig speelt een jonge vrouw een raadselachtige rol.
Publisher:
Querido, 2008
In een café in Parijs in de jaren zestig speelt een jonge vrouw een raadselachtige rol.
Book
Dutch

De boekhandel

Een vrouw opent een boekwinkel in een klein Engels kustplaatsje, maar houdt daarbij geen rekening met enkele kwaadwillende personen die haar het leven moeilijk willen maken.
Publisher:
Karmijn Uitgeverij, 2015
Een vrouw opent een boekwinkel in een klein Engels kustplaatsje, maar houdt daarbij geen rekening met enkele kwaadwillende personen die haar het leven moeilijk willen maken.
Book
Dutch

Slapende herinneringen

Een man mijmert over vrouwen die hij vroeger heeft ontmoet, maar die onbekende schimmen uit het verleden blijven.
Genre:
Publisher:
Em. Querido's Uitgeverij, 2018
Een man mijmert over vrouwen die hij vroeger heeft ontmoet, maar die onbekende schimmen uit het verleden blijven.
Book
Dutch

De babyboomboogie : roman

Ronny en Eddy, twee Vlaamse jongens die elkaar leerden kennen in de lerarenopleiding, willen zo weinig mogelijk werken maar toch rijk worden. Ze hebben er elk zo hun eigen methode voor. Hun ambitie ontaardt al snel in een nietsontziende strijd met grote gevolgen.
Genre:
Publisher:
Polis, 2017
Ronny en Eddy, twee Vlaamse jongens die elkaar leerden kennen in de lerarenopleiding, willen zo weinig mogelijk werken maar toch rijk worden. Ze hebben er elk zo hun eigen methode voor. Hun ambitie ontaardt al snel in een nietsontziende strijd met grote gevolgen.
Book
Dutch

De oranjebloesem

De oranjebloesem van Viola Ardone, bekend van de aangrijpende roman De kindertrein, is een prachtig verhaal over een dappere jonge vrouw, vol drama en nostalgie. Voor lezers van Delia Owens en Isabel Allende.Op het Sicilië van de jaren zestig geeft de zestienjarige Oliva Denaro een allesbepalende wending aan haar leven als ze besluit niet te trouwen met de man die haar probeert te dwingen de zijne
Genre:
Publisher:
Xander, 2022
De oranjebloesem van Viola Ardone, bekend van de aangrijpende roman De kindertrein, is een prachtig verhaal over een dappere jonge vrouw, vol drama en nostalgie. Voor lezers van Delia Owens en Isabel Allende.Op het Sicilië van de jaren zestig geeft de zestienjarige Oliva Denaro een allesbepalende wending aan haar leven als ze besluit niet te trouwen met de man die haar probeert te dwingen de zijne
Book
Dutch

Academy Street

Een 20-jarige Ierse emigreert naar de Verenigde Staten, waar ze als alleenstaande moeder voor grote problemen komt te staan.
Genre:
Publisher:
Hollands Diep, 2016
Een 20-jarige Ierse emigreert naar de Verenigde Staten, waar ze als alleenstaande moeder voor grote problemen komt te staan.
Book
Dutch

Het bloed kruipt

Zomer 1968. Martin Luther King en Robert Kennedy zijn dood. Amerika staat op het punt om te exploderen. Het lot heeft drie mannen in de wervelwind van de geschiedenis geplaatst. Een FBI-agent, opgevoed met het gedachtegoed van de Ku Klux Klan en afgestudeerd aan Yale, infiltreert in een groep zwarte militanten. Een oud-politieagent en drugskoerier baant de weg voor een gokparadijs voor gangsters i
In series:
Publisher:
Atlas, 2010
Zomer 1968. Martin Luther King en Robert Kennedy zijn dood. Amerika staat op het punt om te exploderen. Het lot heeft drie mannen in de wervelwind van de geschiedenis geplaatst. Een FBI-agent, opgevoed met het gedachtegoed van de Ku Klux Klan en afgestudeerd aan Yale, infiltreert in een groep zwarte militanten. Een oud-politieagent en drugskoerier baant de weg voor een gokparadijs voor gangsters i